!-- Put this script tag to the of your page --> Незвичайні пам'ятники України: Пам'ятник закоханим(м.Харків), Пам’ятник салу (м. Ромни),Пам'ятник невідомому корупціонеру у Чернівцях - Экскурсии по Киеву и близлежащим городам - Экскурсии по Украине - Рубрикатор - forstudents
Понедельник, 06.05.2024, 02:58
forstudents
Главная | RSS
Меню сайта
Рубрики сайта:
Экскурсии по Киеву и близлежащим городам [33]
Экскурсии по Западной Украине [4]
Экскурсии по югу Украины [1]
Экскурсии по Восточной Украине [3]
Статистика
Главная » Статьи » Экскурсии по Украине » Экскурсии по Киеву и близлежащим городам [ Добавить статью ]

Незвичайні пам'ятники України: Пам'ятник закоханим(м.Харків), Пам’ятник салу (м. Ромни),Пам'ятник невідомому корупціонеру у Чернівцях
Пам'ятник закоханим
Ідея збудувати у Харкові пам'ятник закоханим виникла у 2002 році на зустрічі тогочасного губернатора Євгена Кушнарьова зі студентами-архітекторами. Найкращою визнано роботу студентаХарківської державної академії дизайну та мистецтв Дмитра Іванченка. Пам'ятник урочисто відкрито24 квітня 2003 року. У 2009 році пам'ятник було пофарбовано у золотистий колір, та навколо нього був побудований фонтан.
Політ фігур тендітних хлопця та дівчини, злитих у поцілунку, створюють арку, під якою харківські молодята зобов’язані поцілуватися, і тоді їхнє кохання буде надійним та вічним. Харків’яни полюбили пам’ятник та запровадили ще одну традицію - не тільки цілуватися під ним, але й писати та малювати на ньому про свої почуття. Врешті, місцева влада вирішила відновити скульптуру та захистити її від рук самодіяльних художників, встановивши по периметру водограй. Відтоді діє нове повір’я - бризкати та мочити губи водою з цього фонтана перед чарівним поцілунком, який має подарувати міцне кохання молодятам.

Пам’ятник салу (м. Ромни, Сумська обл.).
У день сміху та дурнів, 1 квітня 2000 року, під час проведення Першого всеукраїнського гумористичного фестивалю «Любителів сала» у місті Ромни Сумської області було встановлено перший в Україні та Східній Європі пам’ятник Свині. Його встановлено на пожертви народу у одному з найстаріших парків України — Роменському, заснованому понад 130 років тому. На невисокому класичному постаменті сидить вгодована українська свиня, яка насміхається над нами, людьми, та всіма нашими проблемами. Там ще є напис: «Від щирих українців», 2000 р., м. Ромни».
Автором ідеї, художнього образу та технології виготовлення пам’ятника є Віктор Стрельченко, тодішній роменський міський голова, співавтори — Лариса Зелена та Олексій Федько. Віктору Стрельченку також належать ідеї проведення Першого фестивалю українського гумору «Любителів сала» та створення Музею українського гумору.

Пам'ятник невідомому корупціонеру у Чернівцях

Відомий чернівецький художник-перфоматор Анатолій Федірко 20 жовтня подарував Чернівцям "Пам'ятник невідомому корупціонеру", який стоятиме на площі Турецької криниці, передають Новини Чернівців.
Центром композиції є скульптурне зображення монети диаметром 90 см (аверс - зображення срібного талера імператриці Австрії Марії-Терезії з її профільним портретом, оскільки австрійський талер у ХVIII ст. був основною європейською валютою; реверс – один із масонських символів долара).
Зліва - скульптурне зображення руки людини, яка підштовхує "монету" по нахиленій площині до протилежної сторони (зліва направо), де розташована композиція з двох розкритих рук людини, що отримують "монету".
Вага залізної монети, покритої бронзовою фарбою, – 90 кг. Загальна вага композиції - 250 кг.
За словами Федірка, він вирішив відтворити у металі перш за все "факт політичної корупції", оскільки "225 років тому Чернівці відійшли де-факто до імперії Габсбургів, і відбулося це не в останню чергу завдяки такому магічному слову як хабар".
Як сказав художник, місцеві історики йому підказали, що приблизно на тому місці, де нині розташована у Чернівцях площа Турецької криниці, два століття тому було "реально зафіксований факт політичної корупції з боку представників Австрійської імперії: російському графу Румянцеву подарували золоту табакерку з шістьма смарагдами, чотирма діамантами, а на додачу - 800 золотих флоринів, завдяки чому Буковина на 150 років долучилась до Австро-Угорщини, а заодно - до європейської культури".
Пам’ятник створено на рухомих коліщатах, ніби він шукає свого притулку. Однак з часом Федірко має намір закріпити його на площі Турецької криниці, оскільки побоюється вандалів.
За задумом майстра, згодом проект буде продовжено у Києві на Контрактовій площі, а пізніше ця монета "прокотиться" Сходом України.
Категория: Экскурсии по Киеву и близлежащим городам | Добавил: (17.04.2012) | Автор: Бліндовська В.
Просмотров: 1192 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Поиск
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Интернет зависимость
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Украинский экскурсионный портал
  • Каталог ссылок, Top 100. МЕТА - Украина. Рейтинг сайтовРусский ТопКШЕ - поисковый каталог рейтинг топ 100 сайтов"Search4all.org" - каталог сайтов
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz