!-- Put this script tag to the of your page --> Незвичайні місця Києва: будинок з жирафами, будинок плачущої вдови, найменший ліфт на одну персону. - Экскурсии по Киеву и близлежащим городам - Экскурсии по Украине - Рубрикатор - forstudents
Понедельник, 06.05.2024, 05:45
forstudents
Главная | RSS
Меню сайта
Рубрики сайта:
Экскурсии по Киеву и близлежащим городам [33]
Экскурсии по Западной Украине [4]
Экскурсии по югу Украины [1]
Экскурсии по Восточной Украине [3]
Статистика
Главная » Статьи » Экскурсии по Украине » Экскурсии по Киеву и близлежащим городам [ Добавить статью ]

Незвичайні місця Києва: будинок з жирафами, будинок плачущої вдови, найменший ліфт на одну персону.
Будинок з жирафами. Дуже старий будинок у центрі Києва, що володіє однією дуже примітною особливістю - архітекторами з Архітектурного союзу на торцевій стіні будинку намальовані величезні барвисті жирафи.
У самому центрі Києва, на вулиці Володимирській, є дуже старий будинок. І навряд чи б він чимось виділявся серед таких же дуже старих будинків, якби не одна примітна особливість - на торцевій стіні будинку хтось намалював величезних барвистих жирафів!
Виявивши незвичайний будинок, «Комсомолка» вирішила поцікавитися у його жителів: звідки тут чотириногі красені і як їм живеться. Мешканка будинку, пенсіонерка Марія Василівна, повідомила, що малюнок на стіні з'явився близько двох років тому: - У мене поганий зір, і я майже весь час сиджу вдома. Але одного разу вранці вийшла з дому і обімліла: на всю стіну мого будинку - велика картина! Було дуже дивно і несподівано! Це звичайне диво!
- І хто ж автор?
- Архітектори! Бачите їх скляна будівля у дворі?
Панно врятувало
панораму І справді, як раз навпроти стіни розмістилося будівлю Архітектурного союзу. Звичайно, ми не могли не зазирнути туди. - Так, це наших рук справа, - зізнався нам головний архітектор союзу Валерій Рубштейн. - Намалював жирафів Ігор Новаковський два роки тому, він тоді був головним художником міста. Ви ж бачили нашу будівлю, воно скляне, і єдине, що ми всі спостерігали - стара, неприваблива цегляна стіна. Нудно і некрасиво. Ось ми і вирішили урізноманітнити панораму. До того ж поруч - дитячий сад, для якого ми допомогли організувати дитячий майданчик - прямо під малюнком! - І красиво оформити територію. За словами місцевих жителів, хлопці дуже люблять дитячий майданчик. Протягом всього дня приходять сюди - самі чи з батьками. З приводу жирафів говорять так: мовляв, якби всі, кого не влаштовував вид з вікна, малювали б собі такі картини, то жити в Києві було б набагато веселіше. А ще люди сподіваються, що архітектори знайдуть час і сили і відреставрують і сам будинок, де оселилися жирафи. Шкода, якщо така мальовнича стіна зруйнується від старості!

Будинок плачущої вдови.Будинок вдови, що плаче у стилі модерн був побудований в 1907 році на замовлення полтавського купця 2-ї гільдії Сергія Аршавського. Архітектором став Едуард Петрович Брадтман, що побудував у Києві чимало будинків, серед них і будівля Театру Соловцова, нині театр ім. Івана Франка, в якому до 1917 р. гастролювали всі росіяни і зарубіжні знаменитості. Після закінчення будівництва Аршавський здав внайми весь другий поверх особняка щоб розрахуватися з боргами. Аршавський з дружиною і чотирма дітьми жив в особняку до 1913 року. У серпні 1913-го він продав його відомому київському купцеві першої гільдії Тев'є Апштейну.

У 1918 році особняк був націоналізований, у ньому знаходилися Федерація іноземних груп при ЦК РКП (б), Особливий відділ ХІІ армії, профспілка Південно-Західної залізниці, а з післявоєнного часу і до наших днів - урядові структури. Над одним з балконів головного фасаду будинку вдови, що плаче вирізана монограма колишнього власника особняка - СА (Сергій Аршавський). Головна особливість цього двоповерхового будинку - сумне жіноче обличчя виліплене на фасаді. Коли йде дощ по кам'яних щоках невтішної красуні течуть краплі і здається що вона плаче. Саме через це барельєфа будинок отримав таку назву. Втім, хто зображений на барельєфі і чому "вдова" плаче до цих пір залишається загадкою для істориків міста.

Найменший ліфт на одну персону. У 50-ті роки цей ліфт будувався на замовлення важливого міністра, як розповідає нам одна старенька, яка прожила в цьому будинку все своє життя.Цей міністр був стурбований своєю безпекою, він був упевнений, що великий ліфт може загрожувати його безпеки, саме з цього він вважав за краще кататися на ліфті на самоті.І насправді ліфт мініатюрний, і тільки якщо вам потрібна справжня близькість ви зможете прокататися в ньому вдвох.Такий ліфт розташований на вул.Прорізна.

Источник: http://progylka.kiev.ua/sekretni-mistsya-i-dvori-kieva/sekretni-mistsya-kieva-zanedbani-mistsya
Категория: Экскурсии по Киеву и близлежащим городам | Добавил: (11.04.2012) | Автор: Царук Юлия E
Просмотров: 1288 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Поиск
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Интернет зависимость
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Украинский экскурсионный портал
  • Каталог ссылок, Top 100. МЕТА - Украина. Рейтинг сайтовРусский ТопКШЕ - поисковый каталог рейтинг топ 100 сайтов"Search4all.org" - каталог сайтов
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz