!-- Put this script tag to the of your page --> Види страхування туриста. Права і обов’язки сторін за договором страхування. - Работы студентов - Правовое регулирование тур. деятельности - Рубрикатор - forstudents
Четверг, 09.05.2024, 03:45
forstudents
Главная | RSS
Меню сайта
Рубрики сайта:
Задания на семестр [1]
Работы студентов [64]
Статистика
Главная » Статьи » Правовое регулирование тур. деятельности » Работы студентов [ Добавить статью ]

Види страхування туриста. Права і обов’язки сторін за договором страхування.
Страхування - це вид цивільно-правових відносин щодо захисту майнових інтересів громадян та юридичних осіб у разі настання певних подій (страхових випадків), визначених договором страхування або чинним законодавством, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати громадянами та юридичними особами страхових платежів (страхових внесків, страхових премій).

Страхування в туризмі - це система відносин між страховою компанією і туристом по захисту його життя і здоров'я та майнових інтересів при настанні страхових випадків.

Страхування здійснюється також господарюючими суб'єктами, які страхують своє майно, транспортні засоби, фінансові ризики. Ці види страхування в туризмі проводяться в тому ж порядку, що й страхування в інших галузях економіки.

Страховиками визнаються юридичні особи, створені у формі акціонерних, повних, командитних товариств або товариств з додатковою відповідальністю згідно із Законом України "Про господарські товариства" з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом, а також, хто одержали у встановленому порядку ліцензію на здійснення страхової діяльності. Страхова діяльність в Україні здійснюється тільки страховиками-резидентами України.

Страхувальники - це юридичні особи та дієздатні громадяни, які уклали зі страховиками договори страхування або є страхувальниками відповідно до законодавства України.
Стаття 17 Закону України "Про туризм" передбачає, що "Страхування туристів (медичне та від нещасного випадку) обов'язкове і здійснюється суб'єктами туристичної діяльності на основі угод зі страховими компаніями, які мають право на здійснення такої діяльності".
Суб'єкт туристичної діяльності, який надає туристичні послуги, зобов'язаний забезпечити страхування туристів та осіб, які їх супроводжують. Для цього договір страхування із страховиком можуть укласти самі туристи або суб'єкт туристичної діяльності як агент страхової компанії. У першому випадку перевіряється наявність у туриста страхового полісу і його копія додається до договору про надання туристичних послуг. У другому – договір страхування укладається безпосередньо в туристичному підприємстві агентом страхової компанії, яка має ліцензію на право здійснення діяльності, пов'язаної з організацією медичного страхування і страхування від нещасного випадку.
Особливим видом страхування є асистанс. Він забезпечує туристів або спеціалістів, відряджених за кордон, допомогою на місці в технічній (ремонт автомобіля), грошовій або іншій формі.
Асистанс - це перелік послуг (в межах угоди), які надаються в необхідний момент в натурально-речовій формі або у вигляді грошових коштів через технічне, медичне і фінансове сприяння.
Об'єктом страхування відповідальності власників автотранспорту є їх громадянська відповідальність за можливе спричинення шкоди іншим особам при дорожньо-транспортній пригоді. Завдані матеріальні збитки та витрати, зумовлені нанесенням тілесних пошкоджень потерпілим громадянам, підлягають відшкодуванню страховою компанією. За цим видом страхування виплачуються матеріальні збитки, пов'язані з відновленням транспортних засобів та іншого майна, проводиться оплата витрат на лікування потерпілих громадян, протезування, перекваліфікацію, відшкодовуються втрати сімейного бюджету у зв'язку із тілесними пошкодженнями або смертю потерпілого тощо.
В міжнародній страховій діяльності страхування відповідальності власників автотранспорту відоме під назвою "зелена картка".
Існує безліч видів страхування туристів. Також про страховку не можна забувати і під час ділових поїздок, відряджень, а також спортсменам, що виїжджають на змагання за межі нашої країни.
Крім того, страховий поліс – вимога більшості посольств при видачі візи.

Тому можна сказати що страхування туристів - це обов'язковий вигляд страхування в багатьох країнах світу.

При страхуванні в поліс страхування туристів можуть бути включені наступні послуги:
Організація екстреної медичної допомоги і оплата медичних витрат у зв'язку з нещасним випадком або раптовим захворюванням.
Організація і оплата медичного транспортування.
Організація і оплата витрат на репатріацію тіла в разі смерті застрахованого.
Організація і оплата витрат на дострокове повернення додому в екстреній ситуації.
Організація і оплата витрат на повернення додому і супровід дітей застрахованого, що залишилися без нагляду.
Організація і оплата витрат на надання юридичної допомоги.
Оплата передачі термінових повідомлень, пов'язаних із страховим випадком.
Організація допомоги при втраті документів.
Категория: Работы студентов | Добавил: (25.04.2012) | Автор: Бліндовська В.
Просмотров: 762 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Поиск
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Интернет зависимость
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Украинский экскурсионный портал
  • Каталог ссылок, Top 100. МЕТА - Украина. Рейтинг сайтовРусский ТопКШЕ - поисковый каталог рейтинг топ 100 сайтов"Search4all.org" - каталог сайтов
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz