!-- Put this script tag to the of your page --> Страхування туристів при здійсненні туристичних поїздок - Работы студентов - Правовое регулирование тур. деятельности - Рубрикатор - forstudents
Воскресенье, 19.05.2024, 23:05
forstudents
Главная | RSS
Меню сайта
Рубрики сайта:
Задания на семестр [1]
Работы студентов [64]
Статистика
Главная » Статьи » Правовое регулирование тур. деятельности » Работы студентов [ Добавить статью ]

Страхування туристів при здійсненні туристичних поїздок
Страхування туристів, за сучасних умов, здійснюється відповідно до норм Закону України «Про туризм», а також на вимогу посольств при відкритті візи.
Згідно зі ст. 16 Закону України «Про туризм», страхування туристів (медичне та від нещасного випадку) при здійсненні туристичних поїздок є обов'язковим і забезпечується суб'єктами туристичної діяльності на основі угод із страховиками. Туристи вправі самостійно укладати договори на таке страхування. У цьому випадку вони зобов'язані завчасно підтвердити туроператору чи турагенту наявність належним чином укладеного договору страхування.
Договором страхування повинні передбачатися надання медичної допомоги туристам і відшкодування їх витрат при настанні страхового випадку безпосередньо в країні (місці) тимчасового перебування.
Інформація про умови обов'язкового страхування має бути доведена до відома туриста до укладення договору на туристичне обслуговування.
Обов'язкове (медичне та від нещасного випадку) страхування здійснюється один раз на весь період туристичної подорожі.
За вимогою туриста туроператор чи турагент забезпечують страхування інших ризиків, пов'язаних із здійсненням подорожі.
За бажанням туриста з ним може бути укладено угоду про страхування для покриття витрат, пов'язаних з анулюванням договору на туристичне обслуговування з ініціативи туриста, або угоду про страхування для покриття витрат, пов'язаних з передчасним поверненням до місця проживання при настанні нещасного випадку або хвороби.
Компенсація шкоди, заподіяної життю чи здоров'ю туриста або його майну, проводиться у встановленому порядку.

Класифікації страхування туристів в Україні

Ще на початку минулого століття німецький дослідник А. Манеса відзначав, що серед особливостей страхування майна від вогню слід зауважити надану свободу переміщень, під якою слід розуміти дозвіл перевозити застраховані предмети в інше місце, без особливого заяви про це і без підвищення премій.

Як приклад науковець наводить випадок, коли вчений, застрахував свою рухомість на 30 тис. марок, уклав також страхову угоду на 3 тис. марок на час наукових поїздок. Таким чином, у Німеччині ще на початку ХХ ст. були передбачені варіанти страхування багажу, який, з одного боку, є частиною приватного майна громадян, а з іншого - міститься поза місцем їх постійного проживання. Остання характеристика і є тією рисою, яка відокремлює багаж від іншого майна.

Таким чином, враховуючи велику кількість підходів щодо класифікації страхування, все розмаїття його різновидів, призначених для страхового захисту туризму, можна згрупувати у три галузі: особисте, майнове та страхування відповідальності, яка відповідає загальноприйнятим підходам щодо класифікації страхування в залежності від предметів страхування. Крім того, може мати місце класифікація страхування в залежності від: видів договорів страхування (колективні, індивідуальні); способу відшкодування збитків (асистанс, компенсаційне); кількості видів страхування в страховій програмі (моно-і полі-страхові продукти); території дії полісу ( на території однієї країни, на території регіону, весь світ).

В Україні ліцензування страхової діяльності на основі видів і форм страхування. У рамках кожного виду страхування можуть виділятися його різновиди, які уточнюють об'єкт страхування (страхування від нещасних випадків, медичне страхування, страхування відповідальності перед третіми особами). У деяких країнах окремо виділяють страхування туристів (Естонія), страхування надання допомоги особам, які потрапили в скрутне становище під час подорожі або під час відсутності на місці постійного проживання (Польща). У більшості країн страхування туристів не виділяється в окрему різновид страхування, а здійснюється в рамках медичного страхування, страхування від нещасного випадку, або включається до поліси так званого домашнього страхування (home insurance). У європейському законодавстві окремо виділяється страхування надання допомоги особам, які потрапили в скрутну ситуацію при подорожі, знаходячись поза домівкою або поза постійного місця проживання. Даний вид страхування покриває ризики, які відсутні в базовому покритті в рамках обов'язкового медичного страхування.

В Україні не існує окремого виду ліцензій на здійснення страхування туристів. Страхові компанії отримують ліцензії на основі розроблених правил страхування медичних витрат та нещасного випадку. Кожна страхова компанія, яка отримує ліцензію згідно з чинним законодавством, подає до органів нагляду за страховою діяльністю правила страхування, які розроблені в рамках одного або декількох різновидів страхування: Правила страхування відповідальності за оплату наданих медичних та інших послуг під час поїздки за кордон (страхування відповідальності) ; Правила страхування від нещасних випадків (особисте страхування); Правила страхування багажу пасажирів повітряного транспорту (майнове страхування) тощо.

Страхова компанія в рамках ліцензії "Страхування вантажів і багажу" може розробляти правила як страхування різноманітних вантажів, так і багажу пасажирів усіх видів транспорту.

Планується привести класифікацію страхування в Україні у відповідність до законодавства країн ЄС. Так в проекті Закону України "Про страхування" (ст. 5) передбачено введення страхування надання допомоги (асистанс) особам, які зіткнулися з труднощами під час подорожей або поза місця проживання. Особлива ситуація склалася при страхуванні анулювання подорожі або її переривання і при страхуванні цивільної відповідальності туристів. Тут відсутній єдиний підхід щодо ліцензування.

Правила страхування в розрізі видів страхування, які застосовуються у сфері туризму
Медичне страхування туристів
Правила добровільного страхування медичних витрат
Правила страхування відповідальності громадян перед третіми особами за оплату медичних та інших послуг під час їх перебування за кордоном
Правила добровільного медичного страхування
Правила добровільного страхування відповідальності за оплату наданих послуг під час поїздки за кордон
Страхування на випадок анулювання або переривання подорожі
Правила добровільного страхування фінансових ризиків, пов'язаних з відмовою від туристичної подорожі
Правила добровільного страхування фінансових ризиків
"Правила добровільного страхування відповідальності перед третіми особами (іншої, ніж передбачена п.п. 12-14 ст. 6 Закону України" "Про страхування" ")"
Правила добровільного страхування фінансових ризиків, пов'язаних зі збитками через неможливість здійснення туристичної подорожі
Страхування професійної відповідальності турфірм
Правила добровільного страхування відповідальності перед третіми особами (іншої ніж передбачена п.п. 12-14 ст.6 Закону України "Про страхування")
Правила страхування професійної відповідальності
Страхування банківської гарантії для турфірм
Правила добровільного страхування фінансових ризиків
Правила добровільного страхування відповідальності перед третіми особами (іншої ніж передбачено п.п. 12-14 ст. 6 Закону України «Про страхування»)
Правила добровільного страхування виданих гарантій та прийнятих гарантій

Якщо проаналізувати вплив видів і форм туризму на різновиди страхових продуктів, то можна виявити певну закономірність. Відповідно до офіційної статистичної звітності, за видами мотивації виділяють такі види подорожей з метою туризму: службову поїздку, організований туризм, приватну поїздку. Ст. 4 Закону України "Про внесення змін до Закону України" Про туризм "за організаційними формами розрізняє міжнародний і внутрішній туризм. Залежно від категорій осіб, які здійснюють туристичні подорожі, їх цілей, об'єктів, що відвідуються, чи інших ознак виділяють такі види туризму: дитячий, молодіжний, сімейний, для осіб похилого віку, для інвалідів, культурно-пізнавальний, лікувально-оздоровчий, спортивний , релігійний, екологічний (зелений), сільський, підводний, гірський, пригодницький, мисливський, автомобільний, самодіяльний тощо.

Кожен з представлених форм і видів туризму має потребу в специфічному страховому покритті, що відрізняється лімітом відшкодування, переліком ризиків та обмеженнями страхового покриття. Типові страхові програми, як правило, не діють для громадян, які виїжджають за кордон з метою працевлаштування, а також для спортсменів та осіб, які планують займатися активним відпочинком. Для осіб, які здійснюють багаторазові поїздки за кордон протягом року, призначені спеціальні програми.

В залежності від вартості страхових програм, вони можуть передбачати додаткові послуги:

* розшук і повернення загубленого багажу,
* юридичну допомогу,
* забезпечення послуг з оренди автомобіля і бронювання місця в готелі,
* замовлення проїзних квитків та багато інших.

Страхові компанії України

«Європейське туристичне страхування» - єдина в Україні компанія зі спеціалізацією в сфері туристичного страхування.

Заснована в 2006 році провідними страховими компаніями Європи, сьогодні ЄТС надає самий широкий на ринку Україні асортимент страхових продуктів для сфери туризму і подорожей. Через свою материнську компанію - «Europäische Reiseversicherung AG» Мюнхен (ERV) - лідера ринку туристичного страхування Німеччини, ЄТС є частиною однієї з найбільших в світі Груп туристичних страховиків - ERV Group. Крім Україні компанії Групи ERV також знаходяться в Данії, Швеції, Чеській Республіці, Франції, Великобританії, Іспанії, Італії, Австрії, Угорщини, Польщі, Росії, Туреччини та Словаччини. Всі вони займають лідируючі позиції на місцевих ринках туристичного страхування.
ПрАТ «ЄТС» пропонує своїм клієнтам наступні страхові продукти:
1. Комплексне страхування подорожуючих за кордоном України;
2. Комплексне страхування подорожуючих по Україні;

Обидва включають в себе:
Страхування медичних витрат;
Страхування від нещасних випадків;
Страхування цивільної відповідальності за шкоду заподіяну життю, здоров'ю або майну 3-х осіб;
Страхування фінансових ризиків, пов'язаних із відмовою від запланованої поїздки, її перериванням, а також запізненням у поїздку та з поїздки;
Страхування багажу.

3. Комплексне страхування ділових подорожей («СТІ»);
4. Комплексне страхування власників банківських пластикових карток;
5. Страхування відповідальності агентств із продажу авіаційних пасажирських перевезень за шкоду авіакомпаніям - членам «ІАТА» та/або авіакомпаніям-учасникам «BSP»
6. Страхування відповідальності туроператорів;
7. Страхування відповідальності турагентів;
8. Страхування багажу під час подорожей автомобілем.

«Українська страхова група» – сучасна та динамічна страхова компанія національного масштабу. За основними фінансовими показниками вона входить до першої 10-ки страховиків України.
У лютому 2008 року «Українська страхова група» увійшла до складу всесвітньовідомої Vienna Insurance Group – лідера страхового ринку Центральної та Східної Європи. Це зробило компанію ще більш міцною, надійною та зручною для Вас. Використовуючи досвід потужної міжнародної групи, що працює у 23 країнах світу, ми формуємо для Вас послуги найвищого рівня.

"Український Страховий Дім" заснована 25 вересня 2003 року. Має ліцензії на 12 видів добровільного страхування і 6 видів обов'язкового страхування. Статутний фонд компанії складає 50 мільйонів гривень.
Філіальна мережа компанії охоплює 24 обласних центра країни та АР Крим. Штат компанії складає 260 співробітників.
За станом на 01.01.2009 роки страхові резерви ЗАТ "Український Страховий Дім" складають 23 655,5 тис. грн, страхові платежі - 61 356,8 тис. грн., страхові виплати - 17 935,9 тис. грн.
"Український Страховий Дім" представлений в офіційному страховому рейтингу "Insurance TOP" у ТОП-100 серед більш, чим 400 страхових компаній України.
Компанія в 2007 р. також була представлена в рейтингу кращих компаній України “ТОП 100. Кращі компанії фінансового сектора” в номінації “Найбільш щедрі страхові компанії” по рівню страхових виплат.
"Український Страховий Дім" став переможцем в конкурсі по страхуванню працівників і перевезень небезпечних вантажів Південно-західної залізниці і пасажирів перевезень на Придніпровській і Донецькій залізницях.
З 14 грудня 2007 р. "Український Страховий Дім" є асоційованим членом моторно-транспортного страхового бюро України (МТСБУ).
"Український Страховий Дім" - соціально відповідальна компанія, ініціатор створення першої і єдиної в Україні Всеукраїнської громадської організації "Асоціація безпеки дорожнього руху".
Категория: Работы студентов | Добавил: (24.01.2012) | Автор: Коцеруба Юлія, гр.ОТО-31
Просмотров: 2726 | Комментарии: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Поиск
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Интернет зависимость
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Украинский экскурсионный портал
  • Каталог ссылок, Top 100. МЕТА - Украина. Рейтинг сайтовРусский ТопКШЕ - поисковый каталог рейтинг топ 100 сайтов"Search4all.org" - каталог сайтов
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz