!-- Put this script tag to the of your page --> Розвиток транспорту у період великих георафічних відкриттів - Задания - Менеджмент - Рубрикатор - forstudents
Суббота, 11.05.2024, 00:26
forstudents
Главная | RSS
Меню сайта
Рубрики сайта:
Задания [33]
Статьи и работы студентов [181]
Статистика
Главная » Статьи » Менеджмент » Задания [ Добавить статью ]

Розвиток транспорту у період великих георафічних відкриттів
Тра́нспорт— сукупність засобів, призначених для переміщення людей, вантажів, сигналів та інформації з одного місця в інше. Транспорт і зв’язок — важливі галузі світової економіки. Здійснюючи перевезення вантажів, пасажирів, передавання інформації в просторі, вони забезпечують ринковий обмін товарами й послугами між країнами й регіонами, беруть участь у формуванні їхньої господарської спеціалізації, сприяють поглибленню процесів кооперації виробництва. Транспорт і зв’язок формують єдині регіональні, національні, світові ринки. Ці дві галузі називають «кровоносною системою» світового господарства. Роль цих галузей настільки значна, що за рівнем їхнього розвитку можна визначити рівень розвитку країни.

В епоху Великих географічних відкриттів (ХV—ХVІ ст.) велику роль у формуванні єдиного світового ринку відіграв морський транспорт. Тільки він міг доправити товари з одного континенту на інший. Проте «золотий вік» транспорту настав тільки на межі ХVІІІ–ХІХ ст., коли розпочався розвиток капіталістичних відносин. За капіталістичного способу виробництва продукція виробляється виключно на продаж. З часом об’єктивно поглиблюється виробнича спеціалізація між окремими регіонами та країнами, внаслідок чого відбувається активізація товарного обміну між ними. Поряд з цим триває пошук дешевших джерел сировини та робочої сили, не обов’язково у своїй країні. Усе це сприяє розвиткові транспорту. З’являються його нові види: автомобільний і залізничний — наприкінці ХVІІІ — на початку ХІХ ст., трубопровідний — наприкінці ХІХ ст., авіаційний — на початку ХХ ст.

Одночасно відбувається поетапна заміна старих типів двигунів на нові, ефективніші. На зміну парусним річковим і морським суднам після винайдення парового двигуна прийшли пароплави (на початковому етапі колісні, потім гвинтові), їх змінили пароплави з дизельним двигуном. Паровий візок (1789) змінив автомобіль спочатку з газовим, а потім і з бензиновим двигуном внутрішнього згорання та дизельним двигуном. Паротяги на залізниці поступово були замінені тепловозами (з дизельним двигуном) та електровозами, а турбінні літаки — турбореактивними.
Категория: Задания | Добавил: (22.01.2012) | Автор: Микитенко М. и Білоусова А. ОТО-31
Просмотров: 739 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Поиск
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Интернет зависимость
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Украинский экскурсионный портал
  • Каталог ссылок, Top 100. МЕТА - Украина. Рейтинг сайтовРусский ТопКШЕ - поисковый каталог рейтинг топ 100 сайтов"Search4all.org" - каталог сайтов
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz