!-- Put this script tag to the of your page --> Еволюція процесу управління - Статьи и работы студентов - Менеджмент - Рубрикатор - forstudents
Пятница, 10.05.2024, 23:35
forstudents
Главная | RSS
Меню сайта
Рубрики сайта:
Задания [33]
Статьи и работы студентов [181]
Статистика
Главная » Статьи » Менеджмент » Статьи и работы студентов [ Добавить статью ]

Еволюція процесу управління
Практика управління так само стара, як і людське суспільство. Саме з цієї причини неможливо точно визначити час виникнення перших елементів управління. Необхідність в управлінні з'являється тільки тоді, коли особи, які безпосередньо виконують роботу, в силу яких об'єктивних причин не в змозі самостійно координувати cвої дії. Такими причинами можуть бути занадто складна кінцева мета, неможливість для працівників самостійно контролювати і оцінювати дії один одного і т.п. У цьому випадку будь-яка людина або група людей повинні взяти на себе координуючі функції, тобто здійснювати управління діяльністю виконавців.

Як тільки люди заселили землю і стали жити племенами, то відразу ж з'явилася потреба в науці і мистецтві управління. Очевидно, що для підтримки порядку в співтоваристві першим сформувався потреба в політичному управлінні. Спільна праця (полювання, рибальство, готування та розподіл їжі, виготовлення одягу, знарядь праці та зброї), захист від ворогів і диких звірів стимулювало зародження економічного і військового управління.

Отже, менеджмент в той чи іншій формі існував завжди там, де люди працювали групами і, як правило, в трьох сферах людського суспільства:
• політичної - необхідність встановлення і підтримки порядку в групах;
• економічної - необхідність у вишукування, виробництві і розподілі ресурсів;
• оборонної - захист від ворогів і диких звірів.

Виникнення управління відносять до 5 тис. до н. е. і виділяють в історії його розвитку п'ять періодів, початок яких пов'язане з п'ятьма управлінських революцій.

Перша управлінська революція - релігійно-комерційна - пов'язана з виникненням писемності в стародавньому Шумері. Поява писемності зробило істотний вплив на розвиток стародавнього суспільстваі в кінцевому разом призвело до утворення особливої касти жерців-комерсантів. Вони здійснювали торгові операції, вели ділове листування і комерційні розрахунки. Релігійний характер носило управління і в Давньому Єгипті. Побудовані в 3000-2000 рр.. до н.е. Єгипетські піраміди свідчать про високий рівень розвитку не тільки науки і культури, але і управлінського мистецтва.

Друга управлінська революція - світсько-адміністративна відноситься до 1792-1750 рр.. до н.е. Вона пов'язана з діяльністю правителя Вавилону - Хаммурапі, який видав звід законів, що регламентують порядок управління державою.

Третя, виробничо-будівельна, управлінська революція датується 605-562 рр.. до н.е. - Час правління стародавнього царя Навуходоносора. Її основним результатом була інтеграція методів державно управління з контролем і регулюванням діяльності в сфері виробництва і будівництва.
Четверта управлінська революція пов'язана з зародження капіталізму і початком індустріального прогресу європейської цивілізації (XVII-XVIII ст.). Її сутність полягає у відділенні управлінців від власності на засоби виробництва і зародження такого явища, як професійне управління.

П'ята управлінська революція, відома як бюрократична, що стався в кінці XIX - початку XX ст. Теоретичною базою Цією революції послужила концепція раціональної бюрократії, а основним результатом стали формування великих ієрархічних структур, поділ праці, організаційне регламентування і т.п. Розвиток техніки і нові технології, зростання масштабів виробництва різко ускладнили управління, виделіли його в особливу сферу діяльності, що вимагає спеціальних знань. Необхідність вирішення проблем призвела до активного узагальнення досвіду, до пошуків ефективних методів управління виробництвом і працею. Виникла наука управління - менеджмент.

До початку XX в. цілісної теорії управління не існувало, робота інженера, адміністратора була скоріше мистецтвом, заснованим на інтуїції. Однак Бурхливий розвиток нових технологій, Небачені раніше масштаби виробництва з усією гостротою поставили питання про формування наукових методів управління. Була потрібна НЕ абстрактна теорія, а наукові дослідження, націлені на вирішення конкретних проблем, на розробку практичних рекомендацій. І не випадково, що основи теорії управління виробництвом ні були закладені людьми, які знають досконально технологію промислових підприємств та особливості взаємин між робітниками і керівниками.
Категория: Статьи и работы студентов | Добавил: (11.09.2012) | Автор: Чернявська Я. КТО-31
Просмотров: 556 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Поиск
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Интернет зависимость
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Украинский экскурсионный портал
  • Каталог ссылок, Top 100. МЕТА - Украина. Рейтинг сайтовРусский ТопКШЕ - поисковый каталог рейтинг топ 100 сайтов"Search4all.org" - каталог сайтов
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz