!-- Put this script tag to the of your page --> Українські мандрівники в Африці - работы студентов - История туризма - Рубрикатор - forstudents
Воскресенье, 05.05.2024, 00:38
forstudents
Главная | RSS
Меню сайта
Рубрики сайта:
Задания [18]
работы студентов [222]
Статистика
Главная » Статьи » История туризма » работы студентов [ Добавить статью ]

Українські мандрівники в Африці
Варсанофій - православний монах, який проживав в XV столітті в Києві. Один з перших відомих паломників Русі на Святу землю.
У 1456 році Варсанофій здійснив перше паломництво в Єрусалим. Більш відомо другу подорож ченця, яке зайняло більше року. З 1461 по 1462 роки Варсанофій виконав шлях з Києва до Константинополя, далі через острови Кріт і Кіпр дістався морем до єгипетського міста Думьят, звідки по річці Ніл дістався до Каїра. Монах пробув в Каїрі 6 тижнів, після чого знову дістався до Єрусалиму.
Розповідь Варсанофія про свою подорож довгий час була джерелом відомостей про Єгипет, містила перший відомий на Русі опис «златоструйного Нілу», міста Каїра («Старова Місюра»), крокодила («лютого звіра»), фінікової пальми і перша на Русі згадка про Єгипетські піраміди, які Варсанофій згідно християнської традиції того часу називав житницями Йосипа («житниці Йосифа прекрасного за рекою за Нілом противу Старова Місюра»). Розповідь Варсанофія публікувалася кілька разів, востаннє в Санкт-Петербурзі в 1896 році під назвою «Хожение свящянноінока Варсанофій до св. граду Єрусалиму в 1456, 1461 і 1462 рр.. »

Ярослав Окуневський - доктор медицини, організатор медичної служби у військово-морському флоті Австро-Угорщини -обіймав посаду, яка була еквівалентна званню генерал-майора. Мандрівник, автор публіцистичних праць, мемуарів та спогадів, меценат, засновник і керівник Української Санітарної місії ЗУНР у Відні - належить до тих численних українців, яким в умовах поневолення українських земель сусідніми державами довелося працювати на чужині, здобувати визнання в інших народів.
Ярослав Окуневський зробив надзвичайно рідкісну для українця в Австро-Угорській імперії військову кар'єру, ставши адміралом військо-морського цісарсько-королівського флоту. Під час тридцятирічної служби на флоті брав участь у далеких плаваннях на вітрильниках і парових кораблях «Аврора», «Мінерва», «Радецький», «Кайзер Франц Йосиф І», побував у країнах Африки, у Китаї, Гімалаях, на Цейлоні, в Греції, Туреччині та інших країнах. Він досконало опанував медичні та військові науки, знав географію навігацію, історію, вільно володів англійською, французькою, італійською та німецькою мовами. Опрацював перший статут медичної служби військово-морського флоту, який згодом був покладений в основу статутів багатьох держав. Згодом він став одним із двох офіцерів із найвищим званням — генерал-майор морської медичної служби, яке отримав 1 листопада 1914 р. Під його опікою знаходилися тисячі моряків.
Під час відвідин різних країн у складі державних місій, представництв, крім службових обов'язків Окуневський вивчав побут мешканців цих країн, звичаї, багато фотографував. Як дійсний член НТШ й Українського лікарського товариства накопичував матеріали для науково-краєзнавчих публікацій та нарисів. Його нариси друкувалися в українській періодиці Галичини, а згодом (1898 року) були видані окремою книжкою «Листи з чужини».

Рафалович Артем Олексійович народився на Поділлі. У 1838 закінчив медичний факультет Берлінського Університету, з 1839 — лікар та викладач Рішельевського Ліцею в Одесі. У 1846-48 pp. подорожував по країнах Північної Африки та Південно-Західної Азії, де провадив досліди з етнографії, медичної географії, епідеміології. Зібрані ним цінні колекції переховуються в Одеському Історико-Археологічному Музеї. Рафалович працював також над питаннями боротьби з чумою, курортології та санітарної статистики.
Категория: работы студентов | Добавил: (29.10.2012) | Автор: Качаловская Светлана КТО-21
Просмотров: 652 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Поиск
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Интернет зависимость
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Украинский экскурсионный портал
  • Каталог ссылок, Top 100. МЕТА - Украина. Рейтинг сайтовРусский ТопКШЕ - поисковый каталог рейтинг топ 100 сайтов"Search4all.org" - каталог сайтов
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz