!-- Put this script tag to the of your page --> Наукові подорожі вітчизняних мандрівників у ХХ ст. - работы студентов - История туризма - Рубрикатор - forstudents
Воскресенье, 28.04.2024, 11:11
forstudents
Главная | RSS
Меню сайта
Рубрики сайта:
Задания [18]
работы студентов [222]
Статистика
Главная » Статьи » История туризма » работы студентов [ Добавить статью ]

Наукові подорожі вітчизняних мандрівників у ХХ ст.
Великий внесок у розвиток географічної науки у ХХ ст. внесли вітчизняні вчені. Одним з них був академік Степан Рудницький (1877-1938), видатний український географ. Він працював у Відні, Празі, Харкові. Відомі його роботи з географії України. Великої уваги приділяв Рудницький створенню української географічної термінології.Степан Рудницький — визначний український географ і картограф, засновник і директор Українського науково-дослідного інституту географії і картографії, вчений, який заклав фундамент географічної науки в Україні, розробив українську географічну термінологію.
Рудницький перший створив українську національну географію всіх українських земель. Він був піонером у створенні загального курсу «Географії України». Ця книга кілька разів перевидавалася і вийшла у перекладі багатьма мовами світу.

Лисянський Юрій Федорович (13.08.1773, м. Ніжин, тепер райцентр Чернігівської обл. — 06.03.1837) — мореплавець, мандрівник, географ. Один з організаторів і керівників першої російської навколосвітньої подорожі, під час якої встановлено новий шлях до Камчатки та Аляски, досліджено райони Тихого океану, північно-західного узбережжя Північної Америки. Його ім’ям названо один із Гавайських островів, півострів в Охотському морі, гору на острові Сахалін.

Народився у сім’ї протоієрея. Закінчив Морський кадетський корпус у Кронштадті, вивчав морську справу в Англії. Разом з І. Крузенштерном розробив план здійснення першої російської навколосвітньої подорожі. У серпні 1803 р. з Кронштадта вийшли два кораблі-вітрильники — «Нева» і «Надежда». Капітаном «Надежды» і керівником усієї подорожі був І. Крузенштерн, «Неву» очолював Ю. Лисянський.

Кораблі припливли до Англії, перетнули екватор, спрямували свої вітрила до Бразилії, обійшли мис Горн, дісталися Гавайських островів. Потім шляхи кораблів розійшлися. «Нева» під керівництвом Ю. Лисянського взяла курс до берегів Аляски — Російської Америки, яких досягла 13 липня 1804 р. Шлях із Кронштадта до Аляски було здійснено за 10 місяців 22 дні, і Юрій Лисянський із задоволенням відзначав успішне завершення тривалого і важкого переходу. На Алясці славетний мореплавець заснував Новоархангельський порт, дослідив низку найближчих островів, затоку Ситку.

У Кронштадт «Нева» повернулася 22 липня 1806 р. Корабель пройшов під вітрилами від Макао до Портсмута за 142 дні. На той час це був рекорд перебування в океані без заходження в порти. Під керуванням Ю. Лисянського «Нева» першою з російських кораблів здійснила навколосвітню подорож.

Важливість цієї подорожі виняткова. Під час експедиції було відкрито острів, названий на честь Лисянського, рифи Крузенштерна і «Неви», досліджено північно-західне узбережжя Північної Америки, маловідомі райони Тихого океану, проведено спостереження за течіями, температурою, солоністю та густотою води, зібрано етнографічний матеріал. Відкриття нового шляху до Камчатки та Аляски, що скоротив час перебування кораблів у плаванні, стало великим досягненням мореплавства. Ю. Лисянський разом з І. Крузенштерном відкрив протитечію в Атлантичному та Тихому океанах, склав навігаційні карти пройденого шляху, карти Аляскинської затоки, вніс уточнення до карт морських течій. Ці карти ще тривалий час слугували капітанам далекого плавання. Під час експедиції він зібрав цікаві колекції мушель, коралів, одягу, зброї.

Перша російська навколосвітня подорож Ю. Лисянського та І. Крузенштерна була важливим кроком у дослідженні Аляски та Світового океану. Юрій Лисянський залишив по собі добру пам’ять і книгу спогадів «Путешествие вокруг света на корабле „Нева“ в 1803—1806 годах».
Категория: работы студентов | Добавил: (17.09.2012) | Автор: Кутова Ірина ,Осипчук Марія
Просмотров: 1945 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Поиск
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Интернет зависимость
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Украинский экскурсионный портал
  • Каталог ссылок, Top 100. МЕТА - Украина. Рейтинг сайтовРусский ТопКШЕ - поисковый каталог рейтинг топ 100 сайтов"Search4all.org" - каталог сайтов
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz