!-- Put this script tag to the of your page --> Аналіз забезпечення м. Києва готелями на передодні ЄВРО 2012 - Статьи и работы студентов - Гостиничный бизнес - Рубрикатор - forstudents
Суббота, 18.05.2024, 23:40
forstudents
Главная | RSS
Меню сайта
Рубрики сайта:
Задания [35]
Статьи и работы студентов [76]
Статистика
Главная » Статьи » Гостиничный бизнес » Статьи и работы студентов [ Добавить статью ]

Аналіз забезпечення м. Києва готелями на передодні ЄВРО 2012
Аналіз забезпечення м. Києва готелями на передодні ЄВРО 2012
Аналізуючи перспективи розвитку туристичної індустрії, необхідно підкреслити, що сучасний туризм – це та сфера економіки та життєдіяльності суспільства, яка в тій чи іншій мірі інтегрує практично всі галузі народного господарства.
Масштаби та результативність туристсько-рекреаційного комплексу будь-якого регіону залежить від раціонального поєднання господарської автономності самоуправління відповідних суб’єктів з координуючою управлінською діяльністю на державному і регіональному рівнях.
У цьому контексті туризм може стати джерелом наповнення бюджету, стимулом розвитку соціальної та ринкової інфраструктури, потенційним об’єктом інвестування та засобом досягнення реальних структурних зрушень в економіці.
Шляхи досягнення зазначених цілей вимагають комплексного поєднання зусиль органів міської та районної влади.
З метою організаційного забезпечення роботи з розвитку туризму Голосіївською районною в місті Києві державною адміністрацією здійснено наступні заходи:
- розпорядженням Голосіївської районної у м.Києві державної адміністрації від 20.08.2009 № 693 створено комісію по контролю за ходом підготовки готелів (закладів розміщення) до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу;
- розпорядженням Голосіївської районної у м.Києві державної адміністрації від 21.08.2009 № 699 створено робочу групу з моніторингу природних територій курортів Голосіївського району м.Києва.
Підготовлено проект „Програми розвитку туризму в Голосіївському районі м.Києва на 2011-2015 роки” та проект розпорядження „Про організаційні заходи щодо забезпечення безпеки туристів і екскурсантів у Голосіївському районі м.Києва до 2015 року”.
З метою кадрового забезпечення державного управління сферою туризму району, розпорядженням Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації від 16.12.2010 року № 52 у складі новоутвореного управління культури, туризму та охорони культурної спадщини, з 01.01.2011 року розпочав свою роботу відділ туризму та охорони культурної спадщини, у кількості трьох штатних одиниць.
Отже, Голосіївською районною в місті Києві державною адміністрацією вживаються конкретні дієві заходи щодо удосконалення системи управління сферою туризму та напрацювання позитивних тенденцій розвитку туризму в районі.
В Голосіївському районі м. Києва зосереджено великий природно-рекреаційний та історико-культурний потенціал.
Голосіївський район розташований у південно-східній частині Києва. Він межує із Шевченківським, Солом’янським, Печерським та Дарницьким районами міста Києва, Києво-Святошинським, Обухівським та Бориспільським районами Київської області.
Чисельність населення Голосіївського району складає 230,98 тис. мешканців.
Більша частина території району — зелена зона, яка простягається від Голосієва до Конча-Заспи. 6 170,0 га району займають ліси та зелені насадження.
В районі сконцентровано потужний економічний потенціал, який складається з багатогалузевої промисловості, будівельного комплексу, системи галузей комунального господарства, транспортних засобів тощо. Всього - 76 промислових підприємств. Серед них найвідоміші на Україні підприємства - ВАТ “Завод залізобетонних конструкцій ім. С.Ковальської”, ВАТ “АТЕМ” по виробництву керамічної плитки, ВАТ “Київгума”, ВАТ ПБК “Славутич”, ВАТ “Київський ювелірний завод”, ВАТ “Київський маргариновий завод”- торгова марка „ОЛКОМ”, ЗАТ “Київська кондитерська фабрика ім. К.Маркса” та інші.
На території району розташовано 60 академічних та відомчих науково-дослідних установ. Багато наукових досягнень, які складають славу вітчизняної науки, пов’язані з Інститутом електрозварювання ім. Є.О.Патона, Інститутом ядерних досліджень, Інститутом кібернетики ім. Глушкова, Головною астрономічною обсерваторією, Інститутом онкології та ін.
У Голосіївському районі знаходиться 14 вищих навчальних закладів різних рівнів акредитації та форм власності, серед яких відомі в Україні і за її межами Національний університет біоресурсів і природокористування (колишня Українська сільськогосподарська академія), Національний університет харчових технологій, факультети Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київський інститут музики ім. Р.М.Глієра, Київська муніципальна академія естрадно-циркового мистецтва та ін.
На території Голосіївського району м. Києва функціонує 79 бібліотек, серед яких слід відзначити Національну наукову бібліотеку ім. Вернадського НАН України. Бібліотека має найповніше зібрання пам’яток слов’янської писемності та рукописних книг, обов’язковий примірник усіх друкованих творів України, починаючи з 1917 року, також в бібліотеці зберігається бібліотечно-архівна колекція „Фонд Президентів України”.
Туристичну привабливість Голосіївського району доповнюють 22 діючі культові храми в тому числі 3 монастирі.
На території району активно розвивається система спортивних закладів різних форм власності. Це і оздоровчо-спортивні центри, і басейни, і дитячо-юнацькі спортивні школи та спортивні школи олімпійського резерву. Також на території району розташовані такі спортивні споруди загальнодержавної та міської власності, як Комунальне підприємство “Київський іподром”, Центральна навчально-тренувальна база з ковзанярського спорту “Льодовий стадіон”, державне підприємство ”Олімпійський навчально-спортивний центр” та Учбово-спортивна база „Конча-Заспа” ЗАТ Футбольний клуб „Динамо-Київ”.
Значну частину природного потенціалу Голосіївського району м.Києва складають рекреаційні ландшафти, природно-заповідні об’єкти, території історико-культурного призначення. Це унікальні ресурси для перспективного розвитку туризму, зон рекреації та найбільш збережена частина природного довкілля столиці.
В Голосіївському районі м. Києва розташовано великі паркові масиви:
-Національний природний парк „Голосіївський”
-Голосіївський парк культури та відпочинку ім. М. Рильського
-Парк-пам”ятка садово-паркового мистецтва „Феофанія”
-Парк-пам”ятка садово-паркового мистецтва Виставки досягнень народного господарства України (нині НК „Експоцентр України”)
- лісопаркове господарство „Конча-Заспа”, а також 26 скверів загальною площею 32,03 га.
„Зеленою скарбницею” Києва, його „візитною карткою” є найдавніший і найбільший у Європі - Голосіївський ліс – неоціненне багатство міста. Зелений профіль Голосіївського лісу визначається більш як 250 видами дерев і кущів. На дільниці між Голосієвом і Феофанією збереглося кілька цінних дубів віком 600, 400 та 200 років.
Невід’ємною складовою частиною Голосіївського лісу з його унікальним ландшафтом та зеленими насадженнями, що мать особливу наукову цінність та культурно-освітнє значення є Голосіївський парк культури і відпочинку ім. М.Т.Рильського – пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.
Засновано Голосіївський парк на підставі рішення Київського міськвиконкому № 1776 від 26.10.1954 р. , відкрито 1 липня 1957 року. А перша історична згадка про Голосіївський парк датована ще у ХVІІ ст.: за офіційними даними парк було закладено в 1631 році за наказом митрополита Петра Могили.
На виконання розпорядження Київської міської державної адміністрації від 10.04.2003 року № 635 “Про реконструкцію і благоустрій Голосіївського парку культури та відпочинку імені М.Т.Рильського” на замовлення Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації проектним інститутом “УкрНДІінжпроект” розроблено концепцію розвитку комплексної реконструкції парку.
Реконструкція та благоустрій передбачається в дві черги.
Наразі завершено першу чергу, а саме: здійснено реконструкцію вхідної групи, встановлено пам’ятник Максиму Рильському, споруджено фонтан „Поезія”, реконструкцію громадського туалету, проведено реконструкцію Обеліска Слави захисникам міста Києва у 1941 році, розпочато роботи з влаштування естрадного концертно-танцювального майданчика у центральній частині парку та будівництво очисних споруд каскаду Голосіївських озер.
Друга черга реконструкції парку передбачає: будівництво культурно-оздоровчого та культурно-розважального центрів; реконструкцію літнього кінотеатру та будівництво кінозалу на 400 осіб; будівництво очисних споруд, відновлення, очистку та благоустрій берегової зони каскаду озер; влаштування естради на воді та дитячих містечок і майданчиків для активного відпочинку; влаштування оглядової дороги, по якій передбачено проїзд на електромобілях; влаштування оглядових (туристичних) пішохідних доріжок; будівництво виставкового центру (галерея мистецтв); реконструкція та облаштування існуючих торговельних, спортивних та культурно-розважальних закладів; будівництво нових тимчасових торгівельних закладів вздовж вище перерахованих маршрутів.
На жаль, сьогодні своєчасне здійснення запланованих робіт в рамках реконструкції Голосіївського парку культури та відпочинку імені М.Т. Рильського” перебуває під загрозою – оскільки існують певні проблеми щодо планового фінансування відповідних робіт з міського бюджету - останнє фінансування відбулось у грудні 2009 року.
З метою збереження, відтворення та раціонального використання особливо цінних природних комплексів Київського Полісся та поліпшення екологічного стану м. Києва Указом Президента України від 27.08.2007 року № 794/2007 створено Національний природний парк “Голосіївський” загальною земельною ділянкою 4 521,29 гектара.
З метою посилення туристичної привабливості району систематично здійснюється значний обсяг робіт по озелененню та догляду за зеленими насадженнями. У 2010 році проведено посадку 626 дерев, 2 тис. саджанців, 445 квітучих декоративних кущів, влаштовано 1,12 га нових квітників. У парках та скверах постійно проводиться догляд за парковим обладнанням, малими архітектурними формами, здійснювався поточний ремонт садово-паркового устаткування. Загалом, відповідними службами щороку обслуговується 7 059,77 га зелених насаджень.
Здійснено комплексний благоустрій та озеленення території навколо нових станцій метрополітену „Деміївська”, „Голосіївська”, „Васильківська” та території новозбудованої транспортної розв’язки на Московській площі.
Вагомим фактором, що створює туристичну привабливість району є стан його природного середовища. Так, у Голосіївському районі систематично забезпечується лабораторний моніторинг за станом атмосферного повітря, води поверхневих водойм, здійснюється контроль за станом водних ресурсів, за підготовкою об'єктів туристичної інфраструктури до вимог туристично-курортного сезону.
На території Голосіївського району розташовано 5 зон відпочинку: „Дідорівка”, „Жуків острів”, „Корчуватська”, „Теремківська”, „Голосіївська”.
На міських пляжах „Галерний” та „Дніпровська Рів'єра” було здійснено комплекс заходів із благоустрою та облаштування, працювали рятувальні служби, медичний пункт; торгові точки.
Важливою ланкою ланцюга в успішному залученні туристського потоку іноземних громадян є транспортні шляхи, які повинні відповідати міжнародним вимогам швидкого, надійного, комфортного перевезення. В Голосіївському районі існує 247,8 км автомобільних доріг.
У 2010 році введено в дію три нові станції метрополітену „Деміївська”, „Голосіївська”, „Васильківська”, завершено будівництво транспортної розв’язки на Московській площі, що значно збільшило пропускну спроможність вулично-шляхової мережі у Голосіївському районі.
Після введення в експлуатацію 3-х станцій метро в грудні 2010 року було організовано роботу нового тролейбусного маршруту № 45: вул. Касіяна – ст. м. „Васильківська” та нового автобусного маршруту № 76: ст. м. „Васильківська” - вул. Смолича.
Разом з тим залишаються невирішеними ряд питань транспортної інфраструктури. Покращення існуючої ситуації, збільшення пропускної спроможності вулично-шляхової мережі, вдосконалення організації дорожнього руху у районі можливо при реалізації Програми соціально-економічного розвитку міста Києва на 2011 рік.
Так, Програмою передбачено продовження будівництва Куренівсько-Червоноармійської лінії метрополітену від станції „Либідська” до станції „Виставковий центр”, відкриття нової станції забезпечить сполучення з центром міста та віддаленими районами, та надасть змогу використовувати Національний виставковий центр „Експоцентр України” як перспективний туристичний об’єкт.
У перспективі - продовження лінії метрополітену від станції „Виставковий центр” до Одеської площі.
З метою зменшення транспортних потоків Програмою заплановано будівництво перехоплюючого паркінгу поблизу станції метро Академіка Глушкова.
Програмою також передбачено перспективне будівництво, зокрема:
- проектування будівництва з метою подовження ділянки Залізничного шосе вздовж залізниці до вул. Любченка з виходом на вулицю Боженка;
- проектування будівництва транспортної розв’язки на примиканні проспекту Науки до Столичного шосе;
- реконструкцію вулиці Васильківської на ділянці від Голосіївської площі до Амурської площі, яка на сьогоднішній день не відновлена після прокладання лінії метрополітену.
Значно розвантажити транспортні потоки зможе запровадження одностороннього руху транспорту. У Голосіївському районі це можливо здійснити по паралельних вулицях Васильківській та проспекті 40-річчя Жовтня.
З метою безпеки дорожнього руху на туристичних маршрутах в районі постійно здійснюється контроль за станом технічних засобів регулювання дорожнього руху та станом утримання дорожнього покриття.
У 2010 році виконано роботи з поточного ремонту вулично-шляхової мережі загальним обсягом 36,7 тис. кв.м., на утримання доріг та вулиць району було освоєно 19,5 млн. грн.
На основних транспортних магістралях безперервного руху автотранспорту, туристичних маршрутах, поблизу об’єктів туристичного відвідування та туристичної інфраструктури району (музеї, культові споруди, парки, сквери тощо) здійснюється нагляд за інформаційними дорожніми знаками.
Враховуючи туристично-рекреаційний потенціал району, в першу чергу постає питання щодо розвитку дитячого та молодіжного туризму спортивно-оздоровчого та краєзнавчого напрямків.
Так, спортивно-оздоровчий туризм сьогодні став одним з найбільш популярних і доступних форм змістовного відпочинку дітей та підлітків.
Протягом 2010 року, який оголошений Роком активного туризму, у Голосіївському районі було активізовано роботу 26 гуртків та об’єднань туристично-краєзнавчого, спортивно-туристичного, пішохідного спрямування. Загалом у туристичних гуртках та об’єднаннях загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчальних закладів Голосіївського району займаються 596 дітей.
Спортивно-оздоровчий туризм Голосіївського району характеризується різноманітністю та багатоваріантністю форм і заходів. В програмах роботи гуртків - велосипедні походи; байдарочні походи, спелеопоходи печерами Криму; альпіністські сходження на Говерлу та кримські вершини Ай-Юдаг, Ай-Петрі; туристичні походи ІІІ ступеня складності Київщиною та у гірських зонах Криму; похід до лесових печер у Підгірцях; краєзнавчі конкурси, фотовиставки, походи вихідного дня, туристичні зльоти та інші. Щороку організаційно-масовою роботою туристсько-краєзнавчого напрямку охоплено близько 8 тис. дітей та підлітків.
Роботу туристсько-краєзнавчого напрямку навчальних закладів координує управління освіти Голосіївського району, яке за напрямками туристської діяльності співпрацює з Міжнародним центром дитячо-юнацького туризму, міським спелеоклубом, Українським державним центром туризму і краєзнавства, Київським університетом ім. Б.Д.Грінченка та з центрами туризму інших областей України тощо.
Туристичні формування району є активними учасниками спортивно-оздоровчих та масових туристичних заходів міста Києва.
У 2010 році команди Голосіївського району здобули ІІ та ІІІ місця у міському краєзнавчому конкурсі серед учнівської молоді м.Києва „Історії живі сліди”, І місце у відкритих змаганнях з техніки пішохідного туризму на дистанції „Крос-похід” ; І місце з техніки пішохідного туризму на дистанції „Смуга перешкод”, взяли участь у міській Акції „Пізнай свій край – пізнай себе”; у міських змаганнях зі спортивного орієнтування серед учнів навчальних закладів, участь у відкритих сімейних змаганнях „Тато, мама, я – туристична сім’я”, у змаганнях з орієнтування в закритих приміщеннях; у міській соціальній акції „Юнь Києва”.
Серед студентських туристичних формувань варто відзначити туристичний клуб “Барс” при Національному університеті біоресурсів і природокористування України. У 2011 році клуб відзначатиме своє 50-річчя. Щорічно в клубі займаються близько 25 студентів. Клуб спеціалізується на розвитку екстремального туризму, альпінізму та спелеології. У 2010 році клуб “Барс” взяв участь у 5 районних та міських заходах, в екстрим-марафонах, сходженнях на вершини Криму, Карпат та Кавказу.
На базі Міжрегіональної Академії управління персоналом функціонує туристично-оздоровча секція. Заклад організовує та проводить туристичні походи, експедиції, подорожі з різних видів спортивного туризму.
Отже, Голосіївською районною в місті Києві державною адміністрацією систематично здійснюються заходи щодо функціонування і розвитку різних видів туризму, спрямовані на розв’язання соціально-економічних проблем, забезпечення комплексного розвитку Голосіївського району м. Києва.
Голосіївський район має цінні курортологічні ресурси. Цілісні лісоозерні природні комплекси з комфортними мікрокліматичними характеристиками, сприятливі природні умови зумовили розвиток санаторно-курортно-оздоровчого напрямку туризму. Голосіївський район м. Києва охоплює такий кліматичний рівнинний курорт загальною площею 1 587 Га, як Конча-Заспа, умови місцевості якого сприятливі для лікування захворювань органів кровообігу та нервової системи.
Всього на території району знаходиться 18 закладів санаторно-курортного і оздоровчого спрямування, а саме: 4 санаторії в тому числі один дитячий, 3 санаторії-профілакторії, 1 бальнеологічна лікарня, 9 пансіонатів та баз відпочинку, 1 дитячий оздоровчий заклад.
Потужність санаторно-курортних закладів у 2010 році в цілому становила 2 816 ліжкомісць. Було оздоровлено 17 332 особи, з них 2 307 дітей. Середня вартість одного ліжкодня становила 20 - 386 грн.
Треба відзначити, що можливості санаторно-курортних закладів використовуються недостатньо. Навіть такі потужні санаторії як “Жовтень”, “Конча-Заспа” та “Феофанія” у зимовий період не заповнені на 100%. Багато з оздоровчих закладів працює лише сезонно, влітку. Це пансіонати, бази відпочинку та дитячий табір “Сокіл”.
На жаль, у 2010 році ліквідовані 4 санаторно-курортні заклади: база відпочинку „Дніпро” ( вул. Столичне шосе, 25), база відпочинку „Автомобіліст” (урочище Конча-Озерна), база відпочинку ТОВ „Ріелт” (урочище Конча-Заспа), оздоровчий дитячий табір „Дозвілля” ДП ЗАТ „Турбота” в Козині.
Тому тут є над чим працювати, щоб якнайкраще використовувати природно-лікувальні можливості району.
Однак, в Голосіївському районі м. Києва є заклади, які здійснюють заходи щодо зміцнення матеріально-технічної та ресурсної бази.
Так, Державним підприємством санаторій „Конча-Заспа”, найпотужнішим та найбільшим за територією лікувально-оздоровчим закладом району (заг. площа складає 45,16 га.), що спеціалізується на лікуванні серцево-судинної та нервової систем та щороку обслуговує 3,5 тис. чол., у 2010 році здійснено капітальний ремонт критого лікувально-плавального басейну на 8 доріжок, довжиною 25 м. В перспективі – створення в санаторії кардіологічно-ревматологічного реабілітаційного центру.
Дитячим санаторієм «Озерний» (вул. Ліснича, 3), що цілорічно оздоровлює дітей та підлітків віком від 4 до 12 років, у 2010 році були проведені ремонтні роботи покрівлі будівлі та здійснено комплексне оснащення.
У 2010 році відновив свою діяльність дитячий літній табір відпочинку «Сокіл» ДП «Антонов». До оздоровчого сезону повністю здійснено реконструкцію 3-х корпусів з повною заміною покрівлі, усіх комунікацій, вікон. Після реконструкції закуплено нові меблі та інвентар. Після реконструкції 3 корпуси одночасно можуть прийняти 100 осіб. До оздоровчого сезону 2011 року заплановано реконструкцію ще 3-х корпусів табору.
Таким чином, відродження санаторно-курортних і оздоровчих закладів району є одними із пріоритетів районної державної адміністрації. Дане питання потребує комплексного розгляду власниками закладів, органами районної та міської виконавчої влади з метою його спільного вирішення та збільшення спроможності використання потужностей цих закладів.
Невід’ємною частиною туристичної інфраструктури є музеї. В Голосіївському районі м. Києва на сьогодні функціонують: Національний музей народної архітектури та побуту України, Київський літературно-меморіальний музей М. Рильського, Музей видатних діячів української культури: Л.Українки, М.Лисенка, П.Саксаганського, М.Старицького, історико-меморіальний музей М.Грушевського.
Експозиції музеїв постійно поновлюються новими експонатами, так за останні три роки їх кількість зросла на 2 467 екземплярів і на сьогодні налічує 148 125 екземплярів. Кількість музейних виставок зросла з 34-х у 2008 році до 43-х у 2010-му.
Музеями Голосіївського району в 2010 році було прийнято 279 423 відвідувачі. Дещо зменшилася кількість відвідувачів у 2010 році в основному за рахунок Національного музею народної архітектури та побуту України. Спричинили зменшення кількості відвідувачів низка об’єктивних причин: несприятливі погодні умови останніх років, що вагомо для відвідувань музею під відкритим небом, та наслідки світової економічної кризи.
Спільними проблемами для всіх музеїв району й міста є відсутність зовнішньої реклами та загальнодержавних заходів з популяризації музеїв, придбання літератури, проблема реставрації музейних експонатів, проведення ремонтів приміщень та ін.
Крім державних музеїв на території Голосіївського району знаходяться музеї при наукових установах (Музей Меду при Інституті Бджільництва УААН, Музей Інституту програмних систем ім. Глушкова, Музей Інституту мікробіології і вірусології ім. Заболотного). Музеї історії створено при вищих навчальних закладах району та при деяких промислових підприємствах.
Окремо хочеться відзначити шкільні музеї. На сьогодні в районі існує 13 музеїв при загальноосвітніх навчальних закладах. У наш час, коли йдуть активні пошуки ефективних засобів формування самосвідомості учнівської молоді, «виховання історією» набуває особливої актуальності.
У жовтні – листопаді 2010 року у Києві відбувся міський конкурс-огляд музеїв навчальних закладів. За результатами огладу музеям чотирьох шкіл присвоєно звання “Зразковий музей”. Ще 3 музеї планується відкрити протягом 2011 року (у загальноосвітніх школах № 21, №130 та №150).
Важливим об’єктами туристичної інфраструктури району є об’єкти культурної спадщини.
Відповідно до Переліку пам’яток Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури та заповідних територій, на території Голосіївського району зареєстровано 973 об’єкти культурної спадщини (в т.ч. 42 – загальнодержавного значення), серед них 30 пам”ятників монументального мистецтва.
З метою збереження і популяризації пам’яток Голосіївською районною у м. Києві державною адміністрацією прийнято розпорядження від 31.08.2009р. № 708, яким передбачено здійснення заходів по догляду та утриманню в належному стані пам’ятників монументального мистецтва і території навколо них балансоутримувачами та шефськими організаціями.
У результаті, за останні роки було впорядковано:
- пам’ятник воїнам-шоферам Другої світової війни ЗІС-5 та прилеглу територію за адресою просп. 40-річчя Жовтня, 22 шефською організацією КП „Київпастранс” АТП № 1;
-Комунальним підприємством по утриманню зелених насаджень Голосіївського району приведено до належного стану Пам’ятний знак на вшанування пам’яті захисників героїчної оборони м.Києва влітку 1941р. по Холмогорському провулку;
- здійснено реконструкцію пам’ятника воїнам-визволителям м.Києва окремої танкової бригади ім. Якубовського по вул. Якубовського, 7 Г.
Перспективним в районі є також розвиток, підтримання та пропагування релігійного туризму. Голосіївський район туристично привабливий об’єктами релігійно-історичної спадщини України. Найвідоміші – Свято-Пантелеймонівський жіночий монастир, Свято-Троїцький чоловічий монастир „Китаївський Пустинний скит”, монастир „Свято-Покровська Голосіївська пустинь”, Свято-Вознесенська (Деміївська) церква. Поряд з древніми храмами зведені сучасні, такі як Храм Преображення Господнього на масиві Теремки ІІ (споруджено у 2009 році ).
Районною владою приділяється належна увага розвитку релігійних громад, укріпленню державно-церковних відносин. Протягом року проведено зустрічі із осередками релігійних громад Голосіївського району м. Києва, визначено основні шляхи співпраці, проблемні питання, які можливо вирішити на рівні району, що в свою чергу, сприятиме розвиткові релігійного туризму в районі.
З метою наближення інформації про туристичний потенціал району до широких верств населення, централізованою бібліотечною системою управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації підготовлено до друку Ілюстрований путівник “Прогулянка вулицями та історичними місцями Голосіївського району”. Покажчик розповідає про історію створення Голосієва, висвітлює пам’ятні місця району, допомагає широкому колу користувачів у ознайомленні з районом, його історичною спадщиною.
На замовлення Управління туризму, готельного господарства та курортів Головного управління комунального господарства Київської міської державної адміністрації випущено туристичний буклет „Голосієво” накладом 6 000 примірників.
Продовжується робота в напрямку розвитку міжнародного туризму, що є вагомою складовою сучасної державної політики та перебуває на важливому етапі свого розвитку та удосконалення, а також переходу до якісно нового рівня, що набуває дедалі більшої актуальності напередодні проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні.
Туристичні послуги у Голосіївському районі надають 230 об’єктів туристичної діяльності, в тому числі:
туроператорів – 120,
турагентів – 102,
туроператорів внутрішнього та в”їзного туризму – 8.
Загальна кількість обслуговуваних у 2010 році туристів становила 146 131 осіб. Найкращі у рейтингу по кількості обслуговуваних туристів:
ТОВ «ТТВК», ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ "ТРУСКАВЕЦЬКУРОРТ ТУР», ТОВ „ЕТА Україна”, ТОВ «Геотревел-Україна», ТОВ «Туристична компанія «Київський супутник».
До бюджету від туристичних підприємств за 2010 рік надійшло 14 460,7 тис. грн. Найпотужнішими серед платників є: ТОВ «ТТВК», ТОВ „ГЛОБО-ТУР-СЕРВІС” , ТОВ «Туристична фірма «Яна», ТОВ «Геотревел-Україна», ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ "ТРУСКАВЕЦЬКУРОРТ ТУР».
Загальний обсяг реалізації турпослуг у 2010 році становить 486 254,81 тис. грн. Найбільшу кількість турпослуг надали підприємства:
ТОВ «ТТВК», ТОВ «Туристична фірма «Яна», ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «ТРУСКАВЕЦЬКУРОРТ ТУР» ,ТОВ «Інкомартур - 93», ТОВ «Туристична компанія «Київський супутник».
Туристичні організації, розташовані на території району, постійно беруть участь у туристичних виставках, зокрема в експозиції ІХ-тої Міжнародної виставки-ярмарку “Київ – древня сучасна столиця України”, спеціалізованому традиційному туристичному салоні дитячого, молодіжного та сімейного відпочинку “Канікули. Весна – літо 2010”, Х-иій Міжнародній туристичноій виставці-ярмарку та 17 Міжнародному туристичному салоні “Україна’ 2010” взяли участь Туристична фірма „М.І.Б.С. Тревел”, Мережа агенцій „Гарячі тури – Касабланка Тревел”, ТОВ Туристична фірма „Київський Супутник”, ТОВ „Туртес Тревел”, ТОВ “Інкомартур - 93”, готель „Мир”.
Серед питань розвитку туристичної індустрії Голосіївського району особливої актуальності набувають питання стану туристичної інфраструктури, зокрема готельної бази.
Важливим фактором розвитку туризму в районі є наявність розташованої кількості об’єктів інфраструктури, зокрема об’єктів розміщення туристів (готелі, мотелі, кемпінги і т.д.). Актуальність цієї тези обумовлена необхідністю формування ділової і туристської привабливості столиці, потребою якісного розширення вибору місць проживання і відпочинку іноземних і українських гостей міста у відповідності до мети їх приїзду та індивідуальних потреб.
Готельні послуги у Голосіївському районі м. Києва надають три великі готелі: “Мир***”, “Кооператор***”, “Голосіївський**” та 6 малих готельних підприємств. Загальна кількість номерів в готелях складає 735 одиниць, одночасна місткість – 1 247 місць.
Крім того в районі, діє 11 підприємств готельного сервісу.
Упродовж 2010 року готелями “Мир***”, “Кооператор***”, “Голосіївський**” надано послуг 48 331 особам (в т. ч. 7 716 – іноземним туристам). Для порівняння, у 2008 році надано послуг 91 864 особам (в т.ч. іноземним туристам – 13 079 ос.).
Середня завантаженість номерного фонду готелів району наразі становить 28%, для порівняння: у 2008 – 45,6 %, у 2009 – 27 %. У 2010 році спостерігається тенденція до зростання коефіцієнта заселення у готелях на 4-9 % у порівнянні з 2009 роком. Виключенням є готель „Голосіївський”, показники якого значно впали та негативно вплинули на загальну картину показників по району. Причиною цього стало зменшення кількості заходів у Національному виставковому комплексі „Експоцентр України”, на обслуговування яких був залучений готель у попередні роки.
Відрахування до бюджету готелями Голосіївського району у 2010 році складають 3 352,8 тис.грн., що, нажаль, значно менше ніж у докризовому 2008 році -10 947,4 тис.грн.
Всі готелі, розташовані на території району, забезпечені рекламно-інформаційною продукцією, буклетами для туристів. Готель „Мир” має сувенірний магазин, готель „Кооператор” - сувенірний кіоск. Усі зіркові готелі надають супутні сервісні послуги (перукарня, кафе, паркування авто).
Відповідно до Схеми розміщення готелів у м. Києві на період до 2020 року, затвердженої рішенням Київської міської ради IV сесії VI скликання від 17 вересня 2009 року № 308/2377, у Голосіївському районі передбачається будівництво та реконструкція 45-ти об’єктів розміщення туристів, а саме 11 готелів у першій черзі будівництва (тобто, до Євро-2012 року ) та 34-х у другій черзі будівництва (до 2020 року).
Протягом 2010 року проводився об’їзд з фотофіксацією діючих, а також тих, що будуються (переоснащуються, реконструюються) об’єктів готельної інфраструктури.
Сьогодні у районі активно ведеться будівництво міжнародного готельно-офісного комплексу „Holidey Inn” (4*) на 210 номерів по вул. Горького, 79, замовник – СП “Торонто-Київ”. Орієнтовна дата здачі готелю призначена на 30 грудня 2011 року.
На 80 % завершено реконструкцію з розширенням нежитлового будинку під ресторанно-готельний комплекс (3*) на 24 номери по проспекту 40-річчя Жовтня, 87 А, замовник – ТОВ “Слов’янський двір”. Наразі відкриття комплексу відкладається у зв’язку з відсутністю дозволу на введення в експлуатацію.
Розпочато будівництво торгівельно-офісного та розважального комплексу з 5* готелем “Sheraton” на 250 номерів по бул. Дружби Народів та вулицями Горького, Грінченка, Любченка, (район Либідської площі) замовник – ТОВ “Інвестиційний союз “Либідь”.
Розпочато, але призупинено будівництво готельно-житлового комплексу „Срібні ключі” (3*) з приміщеннями соціально-побутового призначення на 112 номерів по проспекту Глушкова, 92-Б, замовник – ТОВ “Укрторг”.
Будівництво готельного комплексу з розширеною інфраструктурою ТОВ «7 днів» по проспекту Червонозоряному, 113 знаходиться на стадії перед- проектного погодження.
Будівництво готельно-офісного багатофункціонального комплексу на 640 місць по вул. Горького 50-54 не розпочато (замовник ТОВ „Рейтинг – 1”). Наразі є дозвіл на виконання будівельних робіт. Проблеми виникли на стадії погодження проектної документації прокладання комунікацій через вулицю Горького.
У зв’язку з наслідками світової економічної та фінансової кризи, відповідно зі зменшенням оборотних коштів підприємств, роботи більшості об’єктів будівництва призупинені чи зовсім не розпочаті і, відповідно, вчасно завершені не будуть. Основними факторами, які гальмують початок будівництва багатьох об’єктів є довготривалий процес отримання дозвільної документації та висока вартість кредитних ресурсів.
Крім того, відповідно до заходів, Державної цільової програмии в районі здійснено:
- капітальний ремонт готелю „Кооператор***” на суму 1 млн. 188 тис. грн.;
- розпочато капітальний ремонт гуртожитку № 19 Київського Національного університету ім. Т.Шевченка, виконано робіт на суму 4,5 млн. грн.
- заплановано реконструкцію гуртожитків № 5 та № 6 Національного університету біоресурсів та природокористування. Наразі заходи щодо реконструкції знаходяться на стадії перевірки проектно-кошторисної документації.
Окрім заходів, що передбачені Програмою підготовки до Євро-2012, в районі здійснено капітальний ремонт гуртожитку Київського кооперативного інституту бізнесу і права (вул Ломоносова, 18 А), який планує надати 58 місць для вболівальників Євро.
Після капітального ремонту та реконструкцій гуртожитків Голосіївського району буде підготовлено 1418 ліжко-місць для розміщення вболівальників фінальної частини чемпіонату Європи 2012.
Таким чином, Голосіївський район м. Києва має великі можливості для розвитку всіх форм і видів туризму, а природні умови і ресурси з погляду їх придатності для рекреаційного використання мають високий потенціал.
Категория: Статьи и работы студентов | Добавил: (27.11.2011) | Автор: Костенко Анна гр.ОТО 41
Просмотров: 1121 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Поиск
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Интернет зависимость
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Украинский экскурсионный портал
  • Каталог ссылок, Top 100. МЕТА - Украина. Рейтинг сайтовРусский ТопКШЕ - поисковый каталог рейтинг топ 100 сайтов"Search4all.org" - каталог сайтов
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz