!-- Put this script tag to the of your page --> Київська фортеця - Музеи Киева - Достопримечательности - Рубрикатор - forstudents
Пятница, 17.05.2024, 13:34
forstudents
Главная | RSS
Меню сайта
Рубрики сайта:
Музеи Киева [53]
Отзывы студентов о посещении киевских музеев
Театры Киева [0]
Интересные места Киева [3]
Статистика
Главная » Статьи » Достопримечательности » Музеи Киева [ Добавить статью ]

Київська фортеця
Київська фортеця — історико-архітектурна пам'ятка, знаходиться на території Головного військового клінічного госпіталю м. Києва.
Музей створено в 1927 році і є єдиною в Україні пам'яткою фортифікаційної споруди ХУІІІ-ХІХ ст. та однією з найбільших у світі кам'яно-земляною фортецею, яка збереглася до наших днів.
Величезні земляні укріплення, кам'яні башти і капоніри є об'єктами екскурсійного показу. Частина з них музеєфікована.
Київська фортеця є комплексом оборонних споруд Києва, який формувався протягом 15-ти століть. До складу Київської фортеці входять Києво-Печерська лавра, територія національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 року, завод "Арсенал" і багато інших об'єктів: валів та оборонних мурів Києва.
Історія фортифікації Києва почалась наприкінці V – поч. VI ст. з городища на Старокиївській горі. Тоді воно було укріплене земляними валами., ровами та частоколами. Але зі здобуттям Києвом слави столиці Київської Русі створено велику систему укріплень міста. Кожна частина міста мала свою оборонну систему. На жаль, після нищівної поразки від хана Батия 1240 р. фортифікаційні укріплення занепали. Новий етап починається вже в період польсько-литовського владарювання – зводиться фортеця-замок на горі Хоревиця на Подолі (Литовський замок). Вже перебуваючи під владою Російської держави, на території Києва були збудовані фортечні укріплення від Хрещатика до Печерська – власне останнє укріплення було розбудоване. Цих заходів вжили з метою запобіганню ризику проникнення ворога через територію тодішньої України до Росії. В 1679 р. козацькі війська під керівництвом гетьмана Самойловича протягом останніх років XVII ст. об’єднують старокиївські та печерські укріплення - утворюється одна величезна фортеця. На початку XVIII ст. Печерська цитадель вже була повністю розбудована.
Наступний період розбудови оборонних споруд Києва визначається будівництвом Печерської цитаделі під проводом гетьмана Івана Мазепи за наказом Петра I. Спорудження відбувалось за системою французького інженера Вобана. Напередодні Вітчизняної війни 1812 р. За проектом військового інженера Оппермана споруджується земляне Звіринецьке укріплення, що поєднується з Печерською цитаделлю. Масштабні реконструкції проводяться за правління царя Миколи I, який затвердив план розширення фортеці. На початок 60-х рр. XIX ст. вона складалася з таких частин: ядро – цитадель, два самостійних укріплення (Васильківське і Госпітальне), доповнені оборонними казармами і вежами.Зараз «Київська фортеця» є музеєм і охороняється державою, але велика частина її споруд знаходять під загрозою руйнації. Цьому «сприяють» нові будівництва поблизу, а також те, що деякі з приміщень зайняті виробництвами – наприклад, склад Київської взуттєвої фабрики (Васильківська брама).

Источник: http://uk.wikipedia.org/wiki/Київська_фортеця
Категория: Музеи Киева | Добавил: (27.02.2011) | Автор: Ваня Серединский ОТО-31
Просмотров: 794 | Комментарии: 4 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 3
3 Vano  
0
ну старался)) cool

2 iruska  
0
ну прям молодец)) tongue

1 Rsting  
0
10

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Поиск
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Интернет зависимость
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Украинский экскурсионный портал
  • Каталог ссылок, Top 100. МЕТА - Украина. Рейтинг сайтовРусский ТопКШЕ - поисковый каталог рейтинг топ 100 сайтов"Search4all.org" - каталог сайтов
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz